Agnieszka Szymecka-Wesołowska

dr nauk prawnych

Food law to moja praca i pasja. Na co dzień pomagam producentom, przetwórcom i dystrybutorom żywności odnaleźć się w otoczeniu regulacyjnym rynku spożywczego. A wszystko to, by żywność na naszych stołach była zdrowa, dobrej jakości i służyła konsumentom.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Porządki w oświadczeniach czas zacząć!

Agnieszka Szymecka-Wesołowska19 października 2012Komentarze (0)

Na grudzień w tym roku producenci żywności powinni zaplanować nie tylko świąteczne promocje dla konsumentów, ale i porządki w zakresie używanych dotąd oświadczeń zdrowotnych.

Przypomnę, że od 14 grudnia 2012 r. zacznie być stosowane Rozporządzenie 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci. Od tej daty w oznakowaniu, prezentacji i reklamie środków spożywczych będą mogły być używane tylko oświadczenia znajdujące się w wykazie i zgodnie z zawartymi tam warunkami. W wykazie znajduje się obecnie 241 oświadczeń. Legalność stosowania oświadczeń będą weryfikowały (i egzekwowały) organy urzędowej kontroli żywności.

Przebicie się przez nowe przepisy jest nie lada wyzwaniem. Centrum Prawa Żywnościowego służy pomocą w dostosowaniu się do nowych wymogów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska D.Szostek sp. j. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska D.Szostek sp. j. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@food-law.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: