Agnieszka Szymecka-Wesołowska

dr nauk prawnych

Food law to moja praca i pasja. Na co dzień pomagam producentom, przetwórcom i dystrybutorom żywności odnaleźć się w otoczeniu regulacyjnym rynku spożywczego. A wszystko to, by żywność na naszych stołach była zdrowa, dobrej jakości i służyła konsumentom.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Porządki w oświadczeniach czas zacząć!

Agnieszka Szymecka-Wesołowska19 października 2012Komentarze (0)

Na grudzień w tym roku producenci żywności powinni zaplanować nie tylko świąteczne promocje dla konsumentów, ale i porządki w zakresie używanych dotąd oświadczeń zdrowotnych.

Przypomnę, że od 14 grudnia 2012 r. zacznie być stosowane Rozporządzenie 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci. Od tej daty w oznakowaniu, prezentacji i reklamie środków spożywczych będą mogły być używane tylko oświadczenia znajdujące się w wykazie i zgodnie z zawartymi tam warunkami. W wykazie znajduje się obecnie 241 oświadczeń. Legalność stosowania oświadczeń będą weryfikowały (i egzekwowały) organy urzędowej kontroli żywności.

Przebicie się przez nowe przepisy jest nie lada wyzwaniem. Centrum Prawa Żywnościowego służy pomocą w dostosowaniu się do nowych wymogów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Agnieszka Szymecka-Wesołowska

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska D.Szostek sp. j. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska D.Szostek sp. j. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: