Agnieszka Szymecka-Wesołowska

dr nauk prawnych

Food law to moja praca i pasja. Na co dzień pomagam producentom, przetwórcom i dystrybutorom żywności odnaleźć się w otoczeniu regulacyjnym rynku spożywczego. A wszystko to, by żywność na naszych stołach była zdrowa, dobrej jakości i służyła konsumentom.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

ABC restauratora – jakie blogi polecam

Agnieszka Szymecka-Wesołowska08 grudnia 2018Komentarze (0)

Prowadzenie działalności gastronomicznej to nie lada wyzwanie. Przekonał się o tym zapewne każdy, kto próbował kiedyś otworzyć jakiś kulinarny punkt na mapie miasta lub po prostu śledził przygody Magdy Gessler w „Kuchennych rewolucjach”. I nie mówię tu tylko o trudnościach związanych ze sztuką gotowania i serwowania posiłków czy wystroju wnętrza lokalu.

Mówię tu także o całym gąszczu przepisów, do których stosowania zobowiązany jest restaurator. Prowadzenie „zakładu żywienia zbiorowego” (bo tak to fachowo nazywa prawodawca) wymaga nie tylko znajomości przepisów prawa żywnościowego (np. z zakresu wymogów higienicznych i sanitarnych czy znakowania podawanych specjałów), ale także przepisów prawa gospodarczego, podatkowego czy prawa pracy.

Photo by Michael Browning on Unsplash

Jeśli ktoś z moich wspaniałych Czytelników i Czytelniczek zmaga się z takim właśnie wyzwaniem albo po prostu chciałby pogłębić wiedzę na ten temat – serdecznie zapraszam do śledzenia dwóch blogów prawniczych, które biorą pod lupę szereg praktycznych aspektów związanych z prowadzeniem gastronomii:

Można dowiedzieć się m.in. czy na sprzedaż kawy po irlandzku trzeba mieć koncesję, czy w akcjach promocyjnych można wykorzystywać wizerunek klienteli a także jak to jest ze wstępem do restauracji psa przewodnika.

Gorąco polecam 😊

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Agnieszka Szymecka-Wesołowska

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska D.Szostek sp. j. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska D.Szostek sp. j. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: